День цивільного захисту

День цивільного захисту

Коментарі Вимкнено до День цивільного захисту

У сучасних умовах надзвичайно важливим є формування в учнів загальноосвітніх шкіл властивостей свідомого і обов’язкового дотримання встановлених правил безпеки в навчально-виробничому процесі, а також норм безпечної поведінки в побуті та в умовах надзвичайних ситуацій.

У непростий для країни час надзвичайної ваги набувають виховання гуманного ставлення до людини, яка потрапила у біду, навчання користуванню засобами індивідуального захисту і свідомих грамотних дій в умовах небезпеки.

Саме такі знання та навички передбачено тематикою навчальних програм для школярів «Основи здоров’я», «Основи безпеки життєдіяльності», а в учнів старших класів – тематикою розділу «Цивільний захист» предмету «Захист Вітчизни».

24 квітня у загальноосвітніх школах району відбувся День цивільного захисту, який став завершальним етапом щорічного навчання учнів за вказаними програмами. У ході цього важливого заходу учні закріплювали отримані теоретичні знання про небезпеки, їх причини, наслідки для людей та довкілля і закріплювали уміння,  навики щодо збереження,  захисту здоров’я та життя під час надзвичайних ситуацій.

Крім того, у ході Дня цивільного захисту було передбачено заходи, які сприяли формуванню і розвитку учнів мужності, витримки, взаємної виручки під час небезпеки.

У цей день у загальноосвітніх навчальних закладах району проводилися загальношкільні лінійки, на яких учні, педагогічні колективи та обслуговуючий персонал були проінформовані про хід заходу та його основні завдання.

Для молодших школярів стали повчальними рольові ігри з ОБЖ, конкурси малюнків про допомогу при стихійних лихах, аваріях та катастрофах.

Учні 8-11 класів шкіл району брали участь у випуску стінгазет, переглядали фільми та відеоматеріали, які висвітлюють питання надзвичайних ситуацій, вирішували ситуаційні задачі на практичних заняттях.

І для молодших, і для старших учнів шкіл району було цікаво відпрацьовувати практичні навички захисту здоров’я та життя, надання само- і взаємодопомоги у ході спортивних змагань, естафет, тренувань. Такі заходи, що проводилися у дусі змагань, викликали живий інтерес в учнів, сприяли поглибленню знань і придбанню практичних навичок.

До учнів Чемеровецького НВК № 1 та Чемеровецького НВК № 2 завітали пожежники, які повідомили школярам багато цікавої та потрібної інформації, проводили з ними практичні заняття та змагання.

Усі учні шкіл були залучені до загального тренування, у якому відпрацьовувалися дії за сигналом оповіщення тривоги при виникненні надзвичайних ситуацій.

Закінчився День цивільного захисту підведенням підсумків, де керівники шкіл визначили, у якій мірі досягнута мета та вирішені завдання, а також відзначали сміливі та ініціативні дії учнів,  їх творчість.

Такі заходи мають велике значення для життя кожного школяра, є запорукою його вмілих і правильних дій для збереження здоров’я і життя у небезпечних ситуаціях.

About the author:

Ми в соціальних мережах

Підписка на оновлення

Back to Top